Content

3 Şubat 2019 Pazar

Doktorları nasıl şikayet edeyim rehberi

Doktorları şikayet etme rehberi

cimer ile ilgili görsel sonucu

Buradaki niyetim aslında kimseye nasıl şikayet edeceğini söylemek değil fakat hastalarımıza boş yere kamu kurumlarını meşgul etmemeleri açısından ülkemizdeki hekimler ve kendileri açısından işleri kolaylaştırmak açısından bir yazı yazmayı değerli buluyorum.

5635 nedir?

2018 yılında Türk Sağlık-Sen in yaptığı araştırmaya göre doktor başına 5635 tane hasta düşüyor.Bu duruma göre değerli hastalar sizler 5635 hastadan yalnızca biri olduğunuzu aklınızdan çıkartmayın.Keza biz doktorlar da başka meslektaşlarımızın hastalarıyız.Bu ağır iş yükü dağılımın da adaletsiz olmasına bağlı olarak inanılmaz bir kaos içerisinde yürüyor.

Ve ne yazık ki sizler işimizi hiç kolaylaştırmıyorsunuz.Aksine sağlık hizmeti sunacağımız veya araştırma yapacağımız saatleri size savunma yazmakla geçiriyoruz.

Peki ne yapılması gerekir?

İşte bütün mesele bu.Bu noktada siz değerli hastalarımızın sağduyusuna ihtiyacımız var.Gerçekten inanılmaz ağır bir eğitim süreci sonrasında sizlerin sağlık problemlerini çözmek için çalışıyoruz.Bu süreçte sizden tek ricamız biraz sabır ve nezaket hepsi bu.

Bize saldırmanız,hakaret etmeniz hatta öldürmeniz size hiçbir fayda sağlamayacak.

İnanın ki sizin sağlık problemlerinizi çözmek için canla başla çalışan hekimler var ve sizler bizim için değerlisiniz.


Ä°lgili resim
Sağlıkta şiddet...

Ne yazık ki size hizmet verirken,kendimizi savunamayız.Lütfen biraz anlayış...
0 yorum:

Yorum Gönder

Herkes için tıp kanıta dayalı,basit ve eğlenceli tıbbi bilgiler vermek üzerine kurulmuş olup blogdaki bilgiler ile tedavi yapılması önerilmez,sorumluluk kabul edilmez.

Herkes İçin Tıp©

Arama